Forum o zarabianiu:pieniądze, praca, inwestycje

Forum o zarabianiu:pieniądze, praca, inwestycje (http://www.forami.pl/)
-   Off-Top (http://www.forami.pl/off-top/)
-   -   Zepsuty laptop? Awaria sprzętu AGD? Jak wybrać dobrego fachowca? (http://www.forami.pl/off-top/11728-zepsuty-laptop-awaria-sprzetu-agd-jak-wybraae-dobrego-fachowca.html)

SzybkiFachowiec.pl 08-03-2015 13:23

Zepsuty laptop? Awaria sprzętu AGD? Jak wybrać dobrego fachowca?
 
Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy sprzęty i elektronika, które mamy w domu działały bez szwanku przez długie lata. Coraz częściej zdarza się, że zaraz po wygaśnięciu gwarancji pralka, lodówka czy laptop zaczynają szwankować. Czasami naprawa jest tak kosztowna, że nie opłaca się w nią inwestować. Jak znaleźć fachowca, który nie wykorzysta sytuacji i postara się naprawić sprzęt jak najniższym kosztem?


Poproś o poradę znajomych. Nawet jeśli nie będą w stanie podpowiedzieć, którego fachowca wybrać, z pewnością doradzą, kogo unikać. Pamiętaj, że negatywne opinie i niezbyt przyjemne doświadczenia związane z wizytą pseudo-specjalistów mogą być bardzo przydatne przy dokonywaniu wyboru odpowiedniego serwisu.

Poczytaj opinie o fachowcach w Internecie.
Do dyspozycji masz dziesiątki branżowych i lokalnych forów internetowych, a także portali ogłoszeniowych. Możesz kierować się też opiniami i referencjami, publikowanymi przez fachowców na stronach firmowych. Jeśli korzystałeś z usług różnych serwisów warto, abyś również podzielił się swoimi spostrzeżeniami i pomógł innym klientom w dokonaniu właściwego wyboru.

Dokładnie zapoznaj się ze szczegółami ofert wybranych fachowców. Ustal, jaki będzie koszt diagnostyki, ile wyniesie naprawa, czy obejmuje ona koszt części zamiennych i czy serwis udziela na nią gwarancji. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny – dzięki gwarancji unikniesz wielokrotnego płacenia za naprawę tego samego elementu.

Uważaj, żeby nie przepłacić za naprawę. Sprawdź, ile średnio kosztuje usunięcie danej usterki. Wykorzystaj Internet, porównaj oferty kilku serwisów. Przygotuj się do wizyty fachowca, aby nie dać się naciągnąć.

Przy poszukiwaniu solidnego i sprawdzonego specjalisty możesz skorzystać z portalu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], który gromadzi najważniejsze informacje o różnego typu serwisach w jednym miejscu. Wystarczy, że opublikujesz bezpłatne ogłoszenie na portalu i fachowcy z najbliższej okolicy sami zaczną zgłaszać się do ciebie ze swoimi ofertami. W podjęciu decyzji pomogą ci opinie klientów, opublikowane na ich profilach.

swiecznik 10-22-2015 14:46

Myślę, że punkt pierwszy jest najtrafniejszy ;)Jak szukałem serwisu komputerów w Krakowie to popytałem znajomych i tak trafiłem na Redicreo a gdybym ograniczył się do listy serwisów w Krakowie to mógłbym trafić na nierzetelny serwis tak jak mój kolega. Wolę zaczerpnąć rady od znajomych którzy już korzystali z danego serwisu :)

kardio 02-14-2017 10:15

Miał ktoś może model z tej serii - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak się sprawują? Chcę znaleźć laptopa, który nie będzie wymagał ciągłych wizyt w serwisie. Ten, który miałem przez 2 ostatnie lata naprawami przekroczył swoją cenę.

AdamHT 03-31-2017 08:09

Polecam laptopy firmy Toshiba. Mam sprzęt od kilku lat i jestem bardzo zadowolony.

Yancol_1 11-09-2017 18:22

a ja wolałbym kupić tani sprzęt i dający radę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i co jakiś czas kupować nowy, już nowoczesniejszy, niż utknąć z drożyzną na lata i latać do serwisu, bo szkoda i trzeba naprawić.


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 16:34.

Powered by vBulletin©

Copyright© by Forami.pl 2008